Spotkanie dotyczące możliwości budowy mostu na rzece Wiśle, łączącego powiat kozienicki z powiatem garwolińskim5 grudnia w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Kozienicach odbyło się, kolejne w tym roku, spotkanie dotyczące możliwości budowy mostu na rzece Wiśle, łączącego powiat kozienicki z powiatem garwolińskim.
W zebraniu uczestniczyli przedstawiciele samorządów województwa mazowieckiego, powiatu kozienickiego, garwolińskiego, gminy Kozienice i Maciejowice, Zarządu Dróg Powiatowych w Garwolinie i Kozienicach, Oddziału Terenowego Mazowieckiego Biura Planowania Regionalnego w Radomiu, Wydziału Infrastruktury Urzędu Miejskiego w Kozienicach, Wydziału Rolnictwa, Leśnictwa i Ochrony Środowiska Starostwa Powiatowego w Kozienicach, Stanowiska ds. Funduszy Europejskich Starostwa oraz przedstawiciel Elektrowni Kozienice.

Podczas spotkania, w związku ze zmianą władz samorządowych w powiecie garwolińskim i gminach Kozienice i Maciejowice, przedstawiciele nowych władz złożyli deklaracje o chęci współpracy w kwestiach dotyczących budowy przeprawy mostowej. Podjęta została również decyzja o sporządzeniu wniosku o przesunięcie terminu składania dokumentacji związanej z inwestycją budowy mostu.
Wszyscy partnerzy projektu zaproszeni zostali na posiedzenie Parlamentarne na rzecz Wspierania Przedsiębiorczości i Patriotyzmu Ekonomicznego, które odbędzie się 13 grudnia w Sejmie, a jego przedmiotem będzie właśnie rządowy program "Mosty dla Regionów".

Artykuł na ten temat znajdzie się w Nr 12/2018 (grudzień) Biuletynu Informacyjnego „Nasz Powiat”, którego wydanie zaplanowane jest na 17 grudnia.

Materiał filmowy zrealizowany podczas spotkania dostępny będzie już wkrótce na kanale Powiatu Kozienickiego w serwisie youtube.pl

https://www.youtube.com/user/powiatkozienice