Spotkanie w Placówce Socjalizacyjnej PANDA w KozienicachOd ośmiu lat Praska Giełda Spożywcza wspólnie z TVP Warszawa organizuje akcję charytatywną „Dar Serca”. Polega ona na odwiedzeniu wybranego domu dziecka na terenie Mazowsza i wsparciu tej placówki artykułami żywnościowymi. W tym roku tą szlachetną inicjatywą objęta została Placówka Socjalizacyjna PANDA w Kozienicach. 5 grudnia zawitała do niej wyjątkowa delegacja, w skład której weszli m.in. Janusz Dąbrowski dyrektor Praskiej Giełdy Spożywczej, Jacek Łukaszewski prezenter pogody w TVP3 Warszawa, natomiast gościem specjalnym był Marszałek Senatu Stanisław Karczewski. Podczas wizyty obecni byli także Andrzej Jung Starosta Powiatu Kozienickiego oraz Marcin Styś Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie.
Goście w ramach Akcji przekazali placówce kilkaset kilogramów artykułów spożywczych, natomiast Marszałek Karczewski podarował wychowankom PANDY telewizor.

W trakcie spotkania nie zabrakło ciepłych słów skierowanych do dzieci oraz kadry wychowawczej placówki, natomiast Starosta Kozienicki Andrzej Jung wyraził podziękowanie za objęcie Akcją Kozienickiej placówki, podkreślał również wielką wartość podejmowania tego typu inicjatyw: Uszczęśliwianie dzieci powinno stanowić priorytet wszelkich działań, a dzielenie się dobrem z tymi, które nie zaznały domowego ciepła od swoich najbliższych, jest tym bardziej potrzebne, dlatego pragnę serdecznie podziękować organizatorom za wcielenie w życie Akcji Dar Serca.
W związku ze zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia przekazanych zostało również wiele świątecznych życzeń. Dodatkowo w bożonarodzeniowy nastrój wprowadzili zebranych także podopieczni PANDY w okolicznościowym występie słowno-muzycznym.
Na zakończenie spotkania wszyscy wychowankowie domu dziecka otrzymali od Praskiej Giełdy mikołajkowe prezenty indywidualne, a starosta Andrzej Jung na ręce pani dyrektor Zofii Karaś wręczył słodki upominek dla wszystkich.

Artykuł na ten temat znajdzie się w Nr 12/2018 (grudzień) Biuletynu Informacyjnego „Nasz Powiat”, którego wydanie zaplanowane jest na 17 grudnia.

Materiał filmowy zrealizowany podczas spotkania dostępny będzie już wkrótce na kanale Powiatu Kozienickiego w serwisie youtube.pl

https://www.youtube.com/user/powiatkozienice