Delegacja Powiatu Kozienickiego w Szpitalu Powiatowym Gajda-Med w Pułtusku23 stycznia delegacja Powiatu Kozienickiego, w skład której weszli Andrzej Jung Starosta Powiatu Kozienickiego, Waldemar Witkowski Przewodniczący Komisji Zdrowia i Spraw Społecznych Rady Powiatu Kozienickiego, Waldemar Banaś i Małgorzata Siekut członkowie Zarządu Powiatu oraz Emanuel Zawodnik Radny Rady Powiatu Kozienickiego, wybrała się z kolei do Szpitala Powiatowego w Pułtusku, który od 2015 roku prowadzony jest przez dr n. med. Roberta Gajdę.
Na miejscu spotkali się zarówno z Dyrektorem Szpitala, jak i Starostą Powiatu Pułtuskiego Janem Zalewskim oraz Wicestarostą Beatą Jóźwiak. Samorządowcy opowiedzieli o swoich doświadczeniach związanych z problemami finansowymi Szpitala.


-W momencie, gdy Szpital zaczął zadłużać się w kwocie 450-500 tys. zł miesięcznie przy kontrakcie wynoszącym około 18 mln zł. Sytuacja była już tragiczna, personelu już praktycznie nie było, pensje były płacone w trzech ratach w miesiącu, Szpitalowi groziło zamknięcie i to zmusiło nas do podjęcia drastycznych działań - powiedział Starosta Jan Zalewski.
Z kolei Robert Gajda oprowadził uczestników delegacji po prowadzonym przez siebie Szpitalu, opowiadając jednocześnie o zmianach, jakie dokonały się w nim od sierpnia 2015 roku. W Szpitalu Powiatowym Gajda-Med w Pułtusku działa 10 oddziałów – 3 z nich powstały w ciągu ostatnich trzech lat. W tym czasie o 50% zwiększona została także wartość kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia. Dyrektor nie ukrywa natomiast, że jak każdy Szpital borykają się z brakiem personelu medycznego. Jednak
Kapitał zakładowy Spółki wynosi 30 mln zł, w tym Robert Gajda jako osoba fizyczna posiada 40% udziałów w Spółce (12 mln zł), 60% udziałów (18 mln zł) – to udziały Powiatu Pułtuskiego. Szpital Powiatowy w Pułtusku jest jedynym prowadzonym przez Roberta Gajdę. Z kolei Grupa Gajda-Med posiada również ponad 20 przychodni – w tym trzy na terenie Pułtuska.
Dr n. med. Robert Gajda urodził się 30 listopada 1963 roku. Jest dyrektorem Grupy Gajda-Med i jej założycielem. W związku z dynamicznym rozwojem usług medycznych świadczonych na terenie kilku województw przez poszczególne przychodnie, których był właścicielem, w 2013 roku utworzył Grupę Gajda-Med. W Grupie połączone zostało kilkadziesiąt różnych jednostek. W 2015 roku dołączył do niej Szpital Powiatowy Gajda-Med w Pułtusku. Obecnie Grupa zatrudnia ponad 600 pracowników.