Spotkanie z inwestoramiDuża firma z branży owocowo-warzywnej chce do końca przyszłego roku wybudować na terenie gminy Kozienice nowoczesne szklarnie i stworzyć w ten sposób około 250 miejsc pracy. Dzisiaj w gabinecie burmistrza Piotra Kozłowskiego odbyło się spotkanie w tej sprawie.

 

 

21 marca br. w gabinecie Burmistrza Gminy Kozienice Piotra Kozłowskiego odbyło się spotkanie z przedstawicielami firmy CITRONEX Sp. z o.o. – Prezesem Rafałem Zarzeckim oraz dyrektorem generalnym Marcinem Dimitrukiem. Prowadzone rozmowy poświęcone były inwestycjom na terenie Gminy Kozienice. CITRONEX zamierza wybudować szklarnie oraz zatrudnić około 250 osób. Prace mają się rozpocząć już w maju tego roku.
- Tworzenie nowych miejsc pracy oraz przyciąganie nowych inwestorów jest dla mnie bardzo ważnym elementem rozwoju naszej gminy. Jestem zadowolony z przeprowadzonych rozmów z przedstawicielami firmy CITRONEX – informuje Burmistrz Piotr Kozłowski. Jako burmistrz, z pewnością będę wspierał wszelkie działania, które będą inicjowały rozwój gospodarczy w gminie, zarówno w przypadku nowych inwestorów i nowych przedsięwzięć gospodarczych, jak również tych, które będą przyczyniały się do wzrostu potencjału wytwórczego istniejących już podmiotów, a tym samym zmierzały do tworzenia nowych miejsc pracy.
Firma CITRONEX Sp. z o.o. jest jedną z najbardziej znanych i znaczących firm z branży owocowo-warzywnej w Polsce. Dynamiczny rozwój firmy i perspektywiczne plany Zarządu obiecują kolejne sukcesy gospodarcze i duże inwestycje. Wybudowanie, do końca 2020 roku na terenie gminy Kozienice, jednej z najnowocześniejszych szklarni w Europie i stworzenie około 250 miejsc pracy, jest aktualnym wyzwaniem Spółki.