W niedzielę 29 września pod pomnikiem-mogiłą ppor. Michała Gumińskiego Cezara na cmentarzu wojennym w Kociołkach odbyła się uroczystość patriotyczna w intencji tragicznie zmarłego dowódcy oddziału partyzanckiego AK Michała Gumińskiego Cezara.
W uroczystości zorganizowanej przez Gminę Kozienice, Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej Koło Kozienice, Kozienickie Stowarzyszenie Rekonstrukcji Historycznych i Starostwo Powiatowe w Kozienicach wzięli udział m.in. Poseł na Sejm RP Dariusz Bąk, Radny Sejmiku Województwa Mazowieckiego Tomasz Śmietanka, przedstawiciele samorządu Powiatu Kozienickiego i Gminy Kozienice, kombatanci, leśnicy, młodzież szkolna oraz mieszkańcy Kociołek.
W imieniu Starosty Kozienickiego wiązankę kwiatów złożyli Marek Kucharski Członek Zarządu Powiatu Kozienickiego i Lucyna Domańska-Stankiewicz Naczelnik Wydziału Promocji i Kultury Starostwa Powiatowego w Kozienicach.
Obchody na cmentarzu poprzedzone były uroczystą mszą świętą w Kościele pw. Świętej Rodziny w Kozienicach.

 

W niedzielę 29 września pod pomnikiem-mauzoleum ppor. Michała Gumińskiego Cezara na cmentarzu wojennym w Kociołkach odbyła się uroczystość patriotyczna w intencji tragicznie zmarłego dowódcy oddziału partyzanckiego AK Michała Gumińskiego Cezara W niedzielę 29 września pod pomnikiem-mauzoleum ppor. Michała Gumińskiego Cezara na cmentarzu wojennym w Kociołkach odbyła się uroczystość patriotyczna w intencji tragicznie zmarłego dowódcy oddziału partyzanckiego AK Michała Gumińskiego Cezara W niedzielę 29 września pod pomnikiem-mauzoleum ppor. Michała Gumińskiego Cezara na cmentarzu wojennym w Kociołkach odbyła się uroczystość patriotyczna w intencji tragicznie zmarłego dowódcy oddziału partyzanckiego AK Michała Gumińskiego Cezara