KFS logo3Powiatowy Urząd Pracy w Kozienicach zaprasza pracodawców z terenu powiatu kozienickiego na spotkanie informacyjno-szkoleniowe dotyczące Krajowego Funduszu Szkoleniowego, które odbędzie się 12 lutego 2020 r., w godz. 10.00-13.00 w sali konferencyjnej pensjonatu Ośrodka Rekreacji i Turystyki KCRiS (I piętro), ul. Bohaterów Studzianek 30, Kozienice.

 


Celem spotkania jest przedstawienie zainteresowanym podmiotom zasad i możliwości wsparcia i finansowania kształcenia ustawicznego pracowników i pracodawców ze środków Krajowego Funduszu Szkoleniowego w 2020 r. KFS adresowany jest zarówno do pracowników jak i pracodawców, którzy chcieliby skorzystać z różnych form kształcenia ustawicznego. Głównym celem KFS jest zapobieganie utracie zatrudnienia przez osoby pracujące z powodu kompetencji nieadekwatnych do wymagań dynamicznie zmieniającej się gospodarki. O dofinansowanie kosztów kształcenia ustawicznego mogą wystąpić wszystkie podmioty definiowane jako pracodawcy, w rozumieniu art. 2 ust. 1 pkt 25 ustawy o promocji zatrudnienia …, tj. każda jednostka organizacyjna, chociażby nie posiadała osobowości prawnej, a także osoba fizyczna, jeżeli zatrudnia co najmniej jednego pracownika. Nie ma znaczenia, na jaki rodzaj umowy o pracę zatrudnieni są pracownicy korzystający z kształcenia wspieranego środkami KFS, a także czy jest to praca na pełen czy część etatu.
W 2020 r. Samorząd Powiatu Kozienickiego poprzez Powiatowy Urząd Pracy w Kozienicach otrzymał limit 388,3 tys. złotych na realizację działań w zakresie Krajowego Funduszu Szkoleniowego. Spotkanie będzie służyło również przekazaniu Państwu informacji dotyczących możliwości współpracy z Powiatowym Urzędem Pracy w Kozienicach w 2020 roku.
Prosimy o potwierdzenie obecności na spotkaniu telefonicznie pod nr tel. 536 505 678, lub e-mailem na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
SERDECZNIE ZAPRASZAMY!
Więcej informacji o Krajowym Funduszu Szkoleniowym znajdą Państwo na stronie:
https://kozienice.praca.gov.pl/dla-pracodawcow-i-przedsiebiorcow/podnoszenie-kompetencji-i-kwalifikacji-pracownikow-i-kandydatow-do-pracy/krajowy-fundusz-szkoleniowy