12 września na terenie dawnej strzelnicy, przy ul. Głowaczowskiej w Kozienicach odbyły się VIII Mistrzostwa Powiatu Kozienickiego w Kolarstwie MTB12 września na terenie dawnej strzelnicy, przy ul. Głowaczowskiej w Kozienicach odbyły się VIII Mistrzostwa Powiatu Kozienickiego w Kolarstwie MTB, rozgrywane w ramach wyścigu z cyklu Legia MTB Maraton. Mistrzostwa były jednocześnie Memoriałem Janusza Stąpóra Starosty Powiatu Kozienickiego w latach 2006-2015.
W zawodach wystartowało około 100 kolarzy amatorów, część z nich to mieszkańcy Powiatu Kozienickiego. Mistrzem Powiatu Kozienickiego na dystansie GIGA został Marcin Kosiński, tuż za nim uplasowali się kolejno: Andrzej Piasek oraz Wojciech Wójtowicz. Na dystansie MEGA triumfował Justyn Wójcik, przed Mariuszem Weronowiczem i Waldemarem Strzelczykiem. Dekoracji zwycięzców dokonali Tomasz Trela Przewodniczący Komisji Oświaty, Kultury, Sportu, Turystyki i Promocji Rady Powiatu Kozienickiego, Dorota Stępień Zastępca Burmistrza Gminy Kozienice oraz Marcin Wasiołek Dyrektor Wyścigu.
Organizatorami Wyścigu byli Klub Kolarski Legia 1928, Powiat Kozienicki i Gmina Kozienice.

12 września na terenie dawnej strzelnicy, przy ul. Głowaczowskiej w Kozienicach odbyły się VIII Mistrzostwa Powiatu Kozienickiego w Kolarstwie MTB 12 września na terenie dawnej strzelnicy, przy ul. Głowaczowskiej w Kozienicach odbyły się VIII Mistrzostwa Powiatu Kozienickiego w Kolarstwie MTB 12 września na terenie dawnej strzelnicy, przy ul. Głowaczowskiej w Kozienicach odbyły się VIII Mistrzostwa Powiatu Kozienickiego w Kolarstwie MTB