18 października w Kościele pw. Wniebowzięcia NMP w Opactwie, w ramach cyklu Mazowsze w Koronie Muzyczne Wieczory w Zabytkach Architektury Mazowieckiej, odbył się Koncert "Barokowe odcienie lutni"18 października w Kościele pw. Wniebowzięcia NMP w Opactwie, w ramach cyklu Mazowsze w Koronie Muzyczne Wieczory w Zabytkach Architektury Mazowieckiej, odbył się Koncert "Barokowe odcienie lutni". Przed zgromadzonymi tego dnia miłośnikami muzyki, wśród których znalazła się także Małgorzata Siekut Członek Zarządu Powiatu Kozienickiego, zaprezentował się Zespół LUTEDUO PLUS w składzie: Anna Kowalska – lutnia barokowa, gitara barokowa, Alisa Birula – organy oraz Anton Birula – lutnia barokowa, teorba, słowo o muzyce.
Na program koncertu złożyły się utwory Silviusa Leopolda Weissa – najlepszego lutnisty wszech czasów, Johanna Sebastiana Bacha, Alessandro Piccininiego, Esaiasa Reusnera, Gaspara Sanza oraz Antonio Vivaldiego.
Organizatorami niedzielnego muzycznego wydarzenia byli: Mazowiecki Instytut Kultury, Starostwo Powiatowe w Kozienicach oraz Parafia pw. Wniebowzięcia NMP w Opactwie.

18 października w Kościele pw. Wniebowzięcia NMP w Opactwie, w ramach cyklu Mazowsze w Koronie Muzyczne Wieczory w Zabytkach Architektury Mazowieckiej, odbył się Koncert "Barokowe odcienie lutni".  18 października w Kościele pw. Wniebowzięcia NMP w Opactwie, w ramach cyklu Mazowsze w Koronie Muzyczne Wieczory w Zabytkach Architektury Mazowieckiej, odbył się Koncert "Barokowe odcienie lutni".  18 października w Kościele pw. Wniebowzięcia NMP w Opactwie, w ramach cyklu Mazowsze w Koronie Muzyczne Wieczory w Zabytkach Architektury Mazowieckiej, odbył się Koncert "Barokowe odcienie lutni".