11 listopada w Kozienicach odbyły się obchody 102. Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości11 listopada w Kozienicach odbyły się obchody 102. Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Zgodnie z tradycyjną formułą rozpoczęły się one na cmentarzu parafialnym w Kozienicach, gdzie przy kwaterze Legionistów oraz przed Grobem Nieznanego Żołnierza złożone zostały wiązanki kwiatów i zapalone znicze.
Msza Święta w intencji Ojczyzny, z inicjatywy Starostwa Powiatowego w Kozienicach oraz Gminy Kozienice, odprawiona została w Kościele pw. Św. Rodziny, celebrowana przez ks. Dziekana Władysława Sarwę.
Po nabożeństwie na placu przy Pomniku Niepodległości odbyła się dalsza część obchodów, podczas której złożono kwiaty przed Pomnikiem. W związku z panującą pandemią i związanymi z nią obostrzeniami, w uroczystościach mogła wziąć udział ograniczona liczba delegacji. W imieniu Zarządu i Rady Powiatu Kozienickiego, pracowników Starostwa Powiatowego i jednostek organizacyjnych Powiatu oraz całego Społeczeństwa Powiatu Kozienickiego kwiaty złożyli Andrzej Jung Starosta Kozienicki oraz Marek Kucharski Członek Zarządu Powiatu Kozienickiego, natomiast Samorząd i Mieszkańców Gminy Kozienice reprezentowali Piotr Kozłowski Burmistrz Gminy oraz Rafał Sucherman Przewodniczący Rady Miejskiej w Kozienicach. W imieniu Samorządu Województwa Mazowieckiego kwiaty złożył Radny Tomasz Śmietanka.

 

11 listopada w Kozienicach odbyły się obchody 102. Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości 11 listopada w Kozienicach odbyły się obchody 102. Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości 11 listopada w Kozienicach odbyły się obchody 102. Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości