strauss Biblioteka Publiczna Gminy Kozienice

im. ks. Franciszka Siarczyńskiego

zaprasza

11 stycznia 2013 r. o godz. 17:30

na

montaż koncertów Orkiestry Johanna Straussa

pod przewodnictwem Andre Rieu

„W karnawałowym nastroju"

 

 

 

 

 

 

Prezentacja koncertów słynnego holenderskiego kompozytora i założyciela Orkiestry Johanna Straussa - Andre Rieu.

Andre Rieu nazywany jest Królem Walca, i nie ma w tym określeniu żadnej przesady. To właśnie on najbardziej zasługuje na ten zaszczytny tytuł i miano następcy samego Johanna Straussa. Znakomita muzyka, poczucie humoru i niezwykła oprawa całego występu, sprawiają, że to naprawdę niesamowite widowisko.
Jeden z najlepszych dyrygentów i muzyków holenderskich zabiera nas w muzyczną podróż dookoła świata. Podczas koncertu będziemy mogli usłyszeć wiele znanych melodii i utworów, niezapomniane wrażenie na widzach i słuchaczach zrobi również 450 osobowa orkiestra dęta, która towarzyszy muzykowi.

André Rieu podziela opinię, iż muzyka Straussa była ówczesną muzyką rozrywkową i teraz powinna być traktowana podobnie. Chociaż przeważającą część jego repertuaru stanowi muzyka poważna, sposób jej wykonania jest daleki od przyjętych zwyczajów. W czasie koncertów, na przemian z dziełami Straussów i im współczesnych wykonywane są utwory ludowe z różnych krajów, muzyka filmowa oraz utwory powstałe jako składanka kilkunastosekundowych fragmentów kilku utworów.
W czasie występów André Rieu zmienia się z dyrygenta w solistę i odwrotnie, w czasie trwania utworu. Zdarzało się, że muzyce orkiestry towarzyszyło kucie młotem kowalskim w kowadło i wystrzały rewolwerowe. Publiczność bywa zachęcana do wspólnego śpiewania partii operetkowych lub tańca.

Źródło: http://www.filmydvd.pl/ http://pl.wikipedia.org/wiki/André_Rieu