Aktualności

3 grudnia w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Kozienicach odbyło się kolejne w tym roku spotkanie dotyczące omówienia działań związanych z planem budowy nowej Siedziby Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego.3 grudnia w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Kozienicach odbyło się kolejne w tym roku spotkanie dotyczące omówienia działań związanych z planem budowy nowej Siedziby Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego. Wzięli w nim udział przedstawiciele Rady Rodziców Placówki, Beata Krajewska Kierownik Internatu Szkoły, Andrzej Jung, Józef Grzegorz Małaśnicki Starosta i Wicestarosta Powiatu Kozienickiego, Tomasz Trela Przewodniczący Komisji Oświaty, Kultury, Sportu, Turystyki i Promocji Rady Powiatu, Igor Czerwiński Naczelnik Wydziału Rolnictwa, Leśnictwa i Ochrony Środowiska oraz Wiesław Górka Naczelnik Wydziału Gospodarki Mieniem Powiatu Starostwa Powiatowego. Podczas spotkania podsumowane zostały dotychczasowe etapy realizacji projektu budowy Ośrodka, w tym uzyskanie wszystkich niezbędnych zgód i wymogów administracyjnych. W dyskusji pojawił się temat głosów przeciw budowie Placówki w danej lokalizacji. Rodzice wystąpili z apelem o zrozumienie i empatię, a co za tym idzie akceptację decyzji o budowie Szkoły.
W najbliższych dniach odbędą się spotkania Starosty Kozienickiego z mieszkańcami bloków, mieszczących się w sąsiedztwie planowanej inwestycji. Z uwagi na panującą pandemię i wprowadzone obostrzenia, odbędą się one w trzech terminach 4, 8 i 9 grudnia.
Wkrótce na kanale Powiatu Kozienickiego w serwisie youtube.pl opublikowana zostanie pełna relacja ze spotkania.

Informacja przerwa technicznaUprzejmie informujemy, iż w dniach od 5 do 11 grudnia 2020 r. będą trwały prace związane z modernizacją serwera. W tym czasie praca Wydziału Geodezji, Kartografii, Katastru i Nieruchomości oraz Powiatowego Ośrodka Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej w zakresie opracowywania zgłoszeń prac geodezyjnych i realizacji wniosków zostanie wstrzymana. Wobec powyższego prosimy przygotować się na niedostępność w tych dniach serwisu geoportal oraz brak możliwości przekazywania operatów technicznych do PODGiK i składania wniosków.

Za utrudnienia przepraszamy.

30 listopada, przed budynkiem Starostwa Powiatowego w Kozienicach, odbyła się konferencja  prasowa Posła na Sejm RP Konrada Frysztak30 listopada, przed budynkiem Starostwa Powiatowego w Kozienicach, odbyła się konferencja prasowa Posła na Sejm RP Konrada Frysztaka oraz Radnego Rady Powiatu Kozienickiego Tomasza Treli. Poświęcona ona była poprawce zgłoszonej do projektu budżetu państwa na 2021 rok, dotyczącej zakupu karetki dla Szpitala Powiatowego w Kozienicach w kwocie 750.000,00 zł.
- W czwartek na Komisji Finansów zgłosiłem poprawki dotyczące Radomia, Ziemi Radomskiej, ale również Kozienic i ta poprawka dotyczy zakupu karetki dla Szpitala w Kozienicach. Wspólnie z Radnym Tomaszem Trelą zbieraliśmy podpisy dotyczące nieprzenoszenia karetki ze Świerży Górnych do Magnuszewa. Ze wszystkich naszych rozmów z samorządowcami i mieszkańcami wynikało jedno – potrzebna jest dodatkowa karetka. Jeżeli Wojewoda uważa, że jest potrzebna karetka w Magnuszewie, to my ten problem taką poprawką rozwiązujemy. - mówił poseł Konrad Frysztak.

Informacja Wydzialu KomunikacjiUprzejmie informujemy, że w związku z tym, iż większość pracowników Wydziału Komunikacji i Transportu Starostwa Powiatowego w Kozienicach przebywa aktualnie na kwarantannie, zmianie ulega załatwianie spraw z zakresu pracy Wydziału:

  • Interesanci, w sprawach z zakresu rejestracji pojazdów przyjmowani są jak dotychczas, po uprzedniej rezerwacji miejsca i pobraniu biletu z biletomatu, jednak w związku z małą ilością obecnych Pracowników, zmniejszeniu ulega ilość załatwianych sraw.
  • Wydział do odwołania nie przyjmuje interesantów w sprawach związanych z wydawaniem praw jazdy.

Za utrudnienia przepraszamy i prosimy o wyrozumiałość, gdyż dokładamy wszelkich starań aby Wydział mimo trudnej sytuacji i małej ilości pracowników na bieżąco realizował zadania.

Zgodnie z art. 15 ust. 7 ustawy z dnia 05 czerwca 1998 r. o samorządzie powiatowym ((Dz. U. 2020 r. poz. 920) zwołuję na wniosek Zarządu Powiatu Kozienickiego na dzień 30 listopada 2020 r. (poniedziałek) XXVI SESJĘ (NADZWYCZAJNĄ) Rady Powiatu Kozienickiego VI kadencji. Sesja odbędzie się w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Kozienicach, ul. Kochanowskiego 28. Rozpoczęcie obrad godz. 1600.

Z a p r a s z a m do wzięcia udziału w Sesji.

 

Starosta Powiatu Kozienickiego zaprasza do udziału w otwartych konsultacjach społecznych projektu Strategii Rozwiązywania Problemów Społecznych Powiatu Kozienickiego na lata 2021-2026.
Głównym celem konsultacji jest uzyskanie opinii, uwag, propozycji mieszkańców na temat projektu Strategii Rozwiązywania Problemów Społecznych Powiatu Kozienickiego na lata 2021-2026, które przyczynią się do stworzenia dokumentu odzwierciedlającego realne problemy społeczne i proponującego efektywne rozwiązania.

  • Logo umawianie wizyty do urzędu skarbowegoWybierz termin dogodny dla siebie
  • Bez kolejek i straty czasu - to my będziemy czekać na Ciebie

Każdy może umówić wizytę w dogodnym dla siebie terminie przez Internet, telefon lub osobiście w urzędzie.
Usługa „Umów wizytę w urzędzie skarbowym” jest dostępna poprzez stronę internetową urzędu skarbowego, izby administracji skarbowej, a także poprzez strony www.podatki.gov.pl oraz wizyta.podatki.gov.pl.
Po wejściu na wybraną stronę, należy postępować zgodnie z zamieszczoną tam instrukcją, tj.:
1. wybrać właściwy urząd i sprawę, którą chcemy załatwić
2. datę i godzinę wizyty
3. podać swoje dane