Aktywnie w Powiecie Kozienickim

Teren Powiatu Kozienickiego położonego w widłach Wisły i Pilicy, otoczonego przez dwie Puszcze Kozienicką i Stromiecką pełen jest pięknych walorów krajobrazowych oraz ciekawych obiektów zabytkowych.
W każdej z siedmiu gmin powiatu (Garbatka-Letnisko, Głowaczów, Gniewoszów, Grabów nad Pilicą, Kozienice, Magnuszew, Sieciechów) znaleźć można wiele zabytków oraz miejsc pamięci historycznej. Do najciekawszych należą: najstarszy świecki pomnik w Polsce - kolumna z 1518 roku upamiętniająca narodziny króla Zygmunta I Starego, Sanktuarium Najświętszej Marii Panny Królowej Różańca Świętego w Wysokim Kole z XVII wieku oraz XVIII-wieczny kościół pw. Wniebowzięcia NMP w Opactwie.
Niezwykłe walory krajobrazowo-przyrodnicze przyciągają turystów. Do najbardziej urokliwych miejsc należą liczne rezerwaty przyrody znajdujące się w Puszczy Kozienickiej. Ponad 300 km szlaków pieszych zapewnia turystom rekreacyjno-edukacyjną przygodę po najciekawszych przyrodniczo i historycznie zakątkach ziemi kozienickiej. Miłośnikom rowerowych wycieczek przypadną do gustu szlaki rowerowe, m.in. trasy czterech edycji Powiatowego Rajdu Rowerowego „Śladami Historii", który już na stałe wpisał się do kalendarza imprez Powiatu Kozienickiego. Amatorzy rekreacji wodnej mogą spróbować swoich sił podczas licznie organizowanych spływów kajakowych po rzekach Radomce, Pilicy i Wiśle. Latem turystów cieszy wypoczynek nad Jeziorem Kozienickim, Jeziorem Czaple w Sieciechowie, czy też zalewem w Janikowie. Typowo rolniczy charakter Powiatu Kozienickiego oraz czyste środowisko sprzyjają rozwojowi agroturystyki. Turysta, który chce odpocząć na łonie natury, jak i poznać zwyczaje panujące na polskiej wsi będzie miał możliwość skorzystania z bogatej oferty gospodarstw agroturystycznych.
W 2012 roku Powiat Kozienicki został "Stolicą Kultury Mazowsza". Do uzyskania tego prestiżowego tytułu przyczyniła się niezwykle bogata oferta kulturalna. Niezapomnianych wrażeń artystycznych i estetycznych dostarczają corocznie festiwale, wystawy oraz plenery malarskie. Dużą popularność zyskały koncerty z cyklu „Mazowsze w Koronie", które odbywają się w zabytkowych obiektach sakralnych m.in. na terenie Powiatu Kozienickiego. Profesjonalnie zorganizowane rekonstrukcje, wiernie odtwarzające wydarzenia sprzed wielu lat to nie lada gratka nie tylko dla miłośników historii. Do takich imprez należą m.in. Przedmoście Maciejowickie w Ryczywole oraz Inscenizacja Zrzutu Cichociemnych Weller 7 w Paprotni.
Zapraszamy do odwiedzenia Powiatu Kozienickiego, zapoznania się z ofertą kulturalną oraz turystyczną, skorzystania z bogatych walorów kozienickiej ziemi, jak i gościnności jej mieszkańców.

jak-załatwic-spraweformularze-do-pobraniazamowienia-pobliczne-zdp
bip

 tvnp

biuletyn

teledysk

powiat kozienicki film

geopowiat

zrealizuj usługę przez internet

Kalendarium

27.07.2017 27.07 2017
Warsztaty plastyczne „Tęcza w słoiku” w ramach OFERTY WAKACYJNEJ 2017 - LATO w MIEŚCIE - WAKACJE 2017 z KDK
Sala sztuk plastycznych Centrum Kulturalno-Artystycznego, ul. Warszawska 29, Kozienice
28.07.2017
Piosenki żeglarskie oraz przeboje jazzowe w ramach cyklu: "Tako rzecze starorzecze" - koncertowe lato nad Jeziorem Kozienickim
Teren Ośrodka Rekreacji i Turystyki, ul. Bohaterów Studzianek, Kozienice
29.07.2017
Jordanki - Sportowa gra terenowa
Ognisko Pracy Pozaszkolnej "Ogród Jordanowski" w Kozienicach, ul. J. Kochanowskiego 1
31.07.2017 04.08 2017
Pięciodniowe warsztaty filmowe dla młodzieży „Z telefonem w ręku” w ramach OFERTY WAKACYJNEJ 2017 - LATO w MIEŚCIE - WAKACJE 2017 z KDK
Sala teatralna Centrum Kulturalno-Artystycznego, ul. Warszawska 29, teren miasta i gminy Kozienice

Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych