Mapa powiatu Magnuszew Grabów nad Pilicą Głowaczów Kozienice Sieciechów Garbatka Letnisko Gniewoszów

29 maja przed Urzędem Miejskim w Kozienicach zorganizowane zostało spotkanie, podczas którego Andrzej Jung Starosta Powiatu Kozienickiego, Piotr Kozłowski Burmistrz Gminy Kozienice oraz Tomasz Cybulski i Kamil Bieńkowski Komendanci Komendy Powiatowej Policji i Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kozienicach, na ręce ppłk. Łukasza Baranowskiego Dowódcy 62. Batalionu Lekkiej Piechoty Wojsk Obrony Terytorialnej w Radomiu, przekazali wyrazy wdzięczności i najwyższego uznania za zaangażowanie i odwagę, z jakimi żołnierze uczestniczyli w wielu akcjach wspierających walkę z koronawirusem na terenie powiatu kozienickiego. Dostarczanie żywności, leków, wspieranie służb sanitarnych, służb mundurowych, pomoc dla rodzin personelu medycznego, kombatantów, osób starszych, niepełnosprawnych i przebywających w kwarantannie – we wszystkich tych działaniach z oddaniem brali udział właśnie Terytorialsi.
W ramach podziękowania za wzorową współpracę ppłk Łukasz Baranowski wręczył Staroście i Burmistrzowi pamiątkowe ryngrafy. Nie zabrakło również podziękowań skierowanych do służb mundurowych.
Wraz z końcem maja kończy się tryb „stacjonarny” pomocy żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej (skoszarowanych w PSP nr 3 w Kozienicach), ale od czerwca będą w pogotowiu, chętni do pomocy w trybie doraźnym – na zakończenie zapewnił ppłk Łukasz Baranowski.

Starosta Andrzej Jung wraz z burmistrzem dziękuje Terytorialsom Starosta Andrzej Jung wraz z burmistrzem dziękuje Terytorialsom Starosta Andrzej Jung wraz z burmistrzem dziękuje Terytorialsom