szpitalkozienice logoNawiązując do wcześniejszych informacji o bieżącej sytuacji w SP ZZOZ w Kozienicach, informujemy, że zgodnie ze zmianą decyzji Wojewody Mazowieckiego w dniu 15 marca 2021 roku mamy obowiązek od 19 marca 2021 roku zapewnić w SP ZZOZ w Kozienicach 100 łóżek dla pacjentów z potwierdzonym zakażeniem COVID-19, w tym 7 łóżek intensywnej terapii z kardiomonitorem i możliwością prowadzenia tlenoterapii i wentylacji mechanicznej oraz 5 łóżek dla pacjentów z podejrzeniem zakażenia Sars-CoV-2.
Na dzień 18 marca 2021 roku w oddziałach szpitalnych i Zakładzie Pielęgnacyjno-Opiekuńczym jest hospitalizowanych 167 pacjentów, w tym 74 z potwierdzonym zakażeniem COVID-19 (7 pacjentów wymagających intensywnego monitorowania funkcji życiowych przy pomocy specjalistycznej aparatury medycznej oraz prowadzenia tlenoterapii i wentylacji mechanicznej) a także 3 z podejrzeniem zakażenia Sars-CoV-2.
W związku z koniecznością powiększenia bazy łóżkowej o 20 łóżek dla pacjentów z COVID-19 i zapewnienia obsady personelu medycznego wstrzymujemy od 19 marca 2021 roku do odwołania przeprowadzanie planowych zabiegów operacyjnych, zabiegi operacyjne ratujące życie będą wykonywane.

Jak już wcześniej informowaliśmy Oddział Wewnętrzny z Pododdziałem Kardiologii działa jako oddział covidowy. W związku z zaangażowaniem personelu medycznego w opiekę nad pacjentami z COVID-19 jesteśmy zmuszeni ograniczyć również przyjęcia do Poradni Kardiologicznej i Poradni Diabetologicznej. Inne poradnie specjalistyczne oraz Podstawowa Opieka Zdrowotna udzielają świadczeń zdrowotnych wszystkim zgłaszającym się pacjentom. W Laboratorium Analitycznym Centralnym oraz Pracowni Radiologii i USG wykonujemy badania diagnostyczne w pełnym zakresie.
SP ZZOZ w Kozienicach nadal realizuje Program Szczepień przeciw COVID-19.
Od 22 marca 2021 roku rozpoczynamy szczepienie 69 latków oraz osób z chorobami przewlekłymi. Następnie, po 08 kwietnia będą szczepieni 68, 67 latkowie. W związku z planowanym zwiększeniem dostaw szczepionek w następnym tygodniu będziemy mieli możliwość zaszczepienia większej ilości osób. O ewentualnych zmianach w terminie szczepienia będziemy zainteresowanych informować na bieżąco.
Chęć zaszczepienia należy zgłaszać na nr telefonu 48 67 97 157 (Punkt Szczepień). Jednocześnie informujemy, że nadal przyjmujemy zgłoszenia na szczepienie od osób 80+ oraz 70+.
Więcej informacji znajduje się na stronie internetowej www.szpitalkozienice.pl.
Przepraszamy za utrudnienia i prosimy o wyrozumiałość.

Dyrekcja SP ZZOZ w Kozienicach