Mapa powiatu Magnuszew Grabów nad Pilicą Głowaczów Kozienice Sieciechów Garbatka Letnisko Gniewoszów

30 maja Andrzej Jung Starosta Powiatu Kozienickiego i Józef Grzegorz Małaśnicki Wicestarosta wzięli udział w uroczystości religijno-patriotycznej zorganizowanej w 78. rocznicę rozstrzelania przez Niemców mieszkańców wsi: Psary, Samwodzie i Kępice - żołnierzy Batalionów Chłopskich30 maja Andrzej Jung Starosta Powiatu Kozienickiego i Józef Grzegorz Małaśnicki Wicestarosta wzięli udział w uroczystości religijno-patriotycznej zorganizowanej w 78. rocznicę rozstrzelania przez Niemców mieszkańców wsi: Psary, Samwodzie i Kępice - żołnierzy Batalionów Chłopskich. Po Mszy Świętej w Kościele pw. Świętego Krzyża w Kozienicach złożono kwiaty i zapalono znicze przed pomnikiem-mogiłą żołnierzy Oddziału Dywersyjnego BCh Bolesława Krakowiaka „Bilofa”. Oprócz delegacji Powiatu Kozienickiego w uroczystości wzięły udział również delegacje: gminy Kozienice, Światowego Związku Żołnierzy AK Koło Kozienice, Związku Weteranów i Rezerwistów Wojska Polskiego Oddział w Kozienicach, Związku Piłsudczyków RP Koło w Kozienicach, Publicznej Szkoły Podstawowej w Wólce Tyrzyńskiej oraz Kozienickiego Stowarzyszenia Rekonstrukcji Historycznych. Wyjątkowym gościem wydarzenia był Stanisław Kucharski, ponad dziewięćdziesięcioletni kombatant z Światowego Związku Żołnierzy AK Koło Kozienice.
Uroczystość prowadził Krzysztof Zając Prezes Kozienickiego Stowarzyszenia Rekonstrukcji Historycznych, które wspólnie z gminą Kozienice, Starostwem Powiatowym w Kozienicach, Światowym Związkiem Żołnierzy AK Koło Kozienice, zorganizowało tegoroczne obchody.

30 maja Andrzej Jung Starosta Powiatu Kozienickiego i Józef Grzegorz Małaśnicki Wicestarosta wzięli udział w uroczystości religijno-patriotycznej zorganizowanej w 78. rocznicę rozstrzelania przez Niemców mieszkańców wsi: Psary, Samwodzie i Kępice - żołnierzy Batalionów Chłopskich30 maja Andrzej Jung Starosta Powiatu Kozienickiego i Józef Grzegorz Małaśnicki Wicestarosta wzięli udział w uroczystości religijno-patriotycznej zorganizowanej w 78. rocznicę rozstrzelania przez Niemców mieszkańców wsi: Psary, Samwodzie i Kępice - żołnierzy Batalionów Chłopskich30 maja Andrzej Jung Starosta Powiatu Kozienickiego i Józef Grzegorz Małaśnicki Wicestarosta wzięli udział w uroczystości religijno-patriotycznej zorganizowanej w 78. rocznicę rozstrzelania przez Niemców mieszkańców wsi: Psary, Samwodzie i Kępice - żołnierzy Batalionów Chłopskich