Mapa powiatu Magnuszew Grabów nad Pilicą Głowaczów Kozienice Sieciechów Garbatka Letnisko Gniewoszów

Wręczanie medali - Starosta Krzysztof Wolski, Wójt Gminy Arkadiusz GubaPoranne ulewy i niesprzyjające prognozy na cały dzień, kałuże na drogach utwardzonych i błoto na szutrowych – nic nie wystraszyło miłośników jazdy na dwóch kółkach przed wzięciem udziału w XI Powiatowym Rajdzie Rowerowym „Śladami Historii”, który odbył się w sobotę, 3 lipca.
Rajd wystartował z placu przy Zespole Placówek Oświatowych w Sieciechowie, gdzie wcześniej odbyła się rejestracja w biurze rajdu i oficjalne powitanie. Wśród uczestników Rajdu był Wójt Gminy Sieciechów Arkadiusz Guba.
Po krótkiej rozgrzewce, wszyscy w świetnych humorach, ubrani w kamizelki z logo Rajdu i logo sponsora wyruszyli w trasę. Trasa Rajdu wiodła przez miejsca związane z militarną historią. Uczestnicy mogli zwiedzić m.in. Twierdzę Dęblin, Cmentarz Balonna i Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie.
Niestety pogoda uniemożliwiła dotarcie do ostatniego punktu Rajdu, czyli Wyspy Wisła w Stężycy. Dlatego też z Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie Rajdowicze wyruszyli w drogę powrotną. Trasą przez Głusiec, Opactwo i Kępice dotarli do Sieciechowa, gdzie w tym samym miejscu, gdzie znajdował się Start Rajdu – odbyło się oficjalne zakończenie. Na mecie na przyjazd uczestników czekał Starosta Powiatu Kozienickiego Krzysztof Wolski, który każdemu uczestnikowi w nagrodę za ukończenie trasy wręczył okolicznościowy medal, rowerową pelerynę przeciwdeszczową, mapę i legitymację z logo Rajdu i logo Sponsora.

Dziękujemy Komendzie Powiatowej Policji w Kozienicach, której funkcjonariusze czuwali nad bezpieczeństwem uczestników Rajdu, Gminie Sieciechów oraz Zespołowi Placówek Oświatowych w Sieciechowie za udostępnienie miejsca na potrzeby rozpoczęcia i zakończenia Rajdu oraz pomoc organizacyjną. Szczególne podziękowania kierujemy do Operatora Gazociągów Przesyłowych Gaz-System S.A., który już po raz drugi był Sponsorem Wydarzenia. Organizatorem Rajdu było Starostwo Powiatowe w Kozienicach.

Start rajdowiczówWyjazd z cmentarza Cholerycznego w SieciechowieZdjęcie grupowe - Twierdza DęblinZdjęcie grupowe - pomnik Lotników


Klauzula Informacyjnajak-załatwic-spraweformularze-do-pobraniazamowienia-pobliczne-zdpKonwencja ONZ o prawach osób niepełnosprawnychinterpelacje i zapytaniadarmowa pomoc prawnaPowiatowa Społeczna Rada ds. Osób Niepełnosprawnych Przeczytaj! Zanim Zarezerwujesz Wizytę w Wydziale Komunikacji internetowa rezerwacja kolejki bipportal mieszkańca

tvnp

biuletyn

teledysk

powiat kozienicki film

film promocyjny2

kozienicki

Kalendarium

05.09.2021
Festiwal „Mazowsze w Koronie” - Magnuszew
Kościół p.w. Świętego Jana Chrzciciela w Magnuszewie
10.09.2021
Turniej Partnerstwa Regionalnego Czarni
Hala sportowa KCRiS w Kozienicach
11.09.2021
Turniej Partnerstwa Regionalnego Czarni
Hala sportowa KCRiS w Kozienicach
12.09.2021
Turniej Piłkarski Ochotniczych Starży Pożarnych
Stadion Sportowy w Głowaczowie ul. Kozienicka 7A

Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych