Mapa powiatu Magnuszew Grabów nad Pilicą Głowaczów Kozienice Sieciechów Garbatka Letnisko Gniewoszów

Posiedzenie Powiatowego Zwspołu Zarządzania Kryzysowego w KozienicachW dniu 16 lipca 2021 roku w Starostwie Powiatowym w Kozienicach odbyło się spotkanie robocze PZZK, w którym uczestniczyli: Starosta Kozienicki – Krzysztof Wolski, Wicestarosta Kozienicki – Małgorzata Bebelska, Dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Kozienicach – Marcin Łopuszański, Zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Kozienicach – mł. bryg. Paweł Kowalski oraz pracownik ds. zarządzania kryzysowego Wydziału Zdrowia, Edukacji, Sportu i Spraw Społecznych. Tematem spotkania była sytuacja meteorologiczna w powiecie kozienickim. Spotkanie zwołał Starosta Kozienicki Krzysztof Wolski w związku z utrzymującymi się od tygodnia upałami oraz związanymi z nimi gwałtownymi zjawiskami atmosferycznymi (burze, grad, ulewne deszcze).

Po przeanalizowaniu komunikatów i ostrzeżeń IMGW, Starosta zwrócił uwagę na niebezpieczeństwa wiążące się z możliwością wystąpienia tych zjawisk. Zastępca Komendanta Powiatowego PSP przedstawił negatywne zdarzenia, jakie miały miejsce w ostatnich dniach w powiecie kozienickim. Zanotowano 6 przypadków podtopień, 36 razy straż wyjeżdżała do usuwania powalonych drzew i miał miejsce jeden duży pożar w Rozniszewie, gdzie została doszczętnie spalona hala magazynowa wraz z dobytkiem i nadpalone poddasze sąsiadującego z nią budynku gospodarczego. Ponadto do niedzieli 18.07.21r. przebywał na terenie powiatu obóz harcerski, który w związku z burzami dwa razy ewakuowano w bezpieczne miejsce. Z-ca Komendanta poinformował również, że Komenda jest dobrze przygotowana do usuwania skutków nawałnic zarówno sprzętowo: posiada w swoim magazynie worki, folie, geowłókninę łodzie jak i operacyjnie: dobrze przygotowane mobilne jednostki OSP. Dyrektor Zarządu Dróg poinformował, że na jego terenie znajduje się powiatowy magazyn przeciwpowodziowy. Ponadto jest do dyspozycji sprzęt niezbędny do transportu worków, piachu i innych potrzeb. W trakcie spotkania uzgodniono, że należy poinformować Wójtów Gmin o zaistniałej sytuacji i uruchomić 24 godzinne dyżury (na potrzeby przepływu informacji). Prowadzony jest stały monitoring meteorologiczny, analizowane są przychodzące ostrzeżenia z IMGW oraz przekazywane do Gmin i umieszczane na stronie powiatu.

Protokółowała:

Magdalena Kowalska


Klauzula Informacyjnajak-załatwic-spraweformularze-do-pobraniazamowienia-pobliczne-zdpKonwencja ONZ o prawach osób niepełnosprawnychinterpelacje i zapytaniadarmowa pomoc prawnaPowiatowa Społeczna Rada ds. Osób Niepełnosprawnych Przeczytaj! Zanim Zarezerwujesz Wizytę w Wydziale Komunikacji internetowa rezerwacja kolejki bipportal mieszkańca

tvnp

biuletyn

teledysk

powiat kozienicki film

film promocyjny2

kozienicki

Kalendarium

25.07.2021
II Przegląd Kół Gospodyń Wiejskich Ziemi Kozienickiej
Gminy Głowaczów na Stadionie sportowym ul. Kozienicka 7A
01.08.2021 01.08 2021
VI SPOTKANIE NA PRZYCZÓŁKU
Magnuszew
01.08.2021
DNI GMINY GŁOWACZÓW
Stadion sportowy ul. Kozienicka 7A, Głowaczów
08.08.2021
77. Rocznica Bitwy pod Studziankami
Studzianki Pancerne

Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych