Mapa powiatu Magnuszew Grabów nad Pilicą Głowaczów Kozienice Sieciechów Garbatka Letnisko Gniewoszów

28 grudnia w Cecylówce-Brzózkiej Wójt Gminy Głowaczów zorganizował spotkanie, na którym dokonano uroczystego  wręczenia sprzętu dofinansowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, dla jednostek OSP z terenu gminy Głowaczów28 grudnia w Cecylówce-Brzózkiej Wójt Gminy Głowaczów zorganizował spotkanie, na którym dokonano uroczystego wręczenia sprzętu dofinansowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, dla jednostek OSP z terenu gminy Głowaczów.

W spotkaniu udział wzięli Poseł na Sejm RP Andrzej Kosztowniak, Dyrektor Oddziału w Radomiu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej Elżbieta Zasada, Starosta Powiatu Kozienickiego Krzysztof Wolski, Komendant Powiatowy PSP w Kozienicach bryg. Kamil Bieńkowski, Wójt Gminy Głowaczów Hubert Czubaj, a także przedstawiciele jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej z terenu gminy Głowaczów

 

 

W spotkaniu udział wzięli Poseł na Sejm RP Andrzej Kosztowniak, Dyrektor Oddziału w Radomiu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej Elżbieta Zasada, Starosta Powiatu Kozienickiego Krzysztof Wolski, Komendant Powiatowy PSP w Kozienicach bryg. Kamil Bieńkowski, Wójt Gminy Głowaczów Hubert Czubaj, a także przedstawiciele jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej z terenu gminy Głowaczów.
Spotkanie stało się również okazją do podzielenia się z przedstawicielami Cecylówki Brzózkiej wspaniałą informacją dla nich, jaką jest podpisanie promesy inwestycyjnej w ramach Rządowego Funduszu „Polski Ład” na rozbudowę drogi biegnącej przez ich miejscowość, drogi, na którą czekają od przynajmniej kilkunastu lat. Promesa wynosi 7 447 889, 81 zł, co stanowi 95% ostatecznej wartości inwestycji.
Zadnie będzie realizowane w latach 2022-2023. W ramach przetargu został również wyłoniony wykonawca robót i szczęśliwy początek inwestycji powinien mieć miejsce w  marcu 2022 r.
Spotkanie było okazją do złożenia podziękowań ze strony Starosty Kozienickiego Krzysztofa Wolskiego na ręce Posła na Sejm RP Andrzeja Kosztowniaka, który miał bardzo duży wkład w zainicjowanie realizacji tego zadania, jakim było przekonanie przedstawicieli powiatu jeszcze w 2020 roku, by wspólnie z Gminą Głowaczów złożyć się na projekt budowy tej drogi i to w niedługim czasie stało się faktem. Posiadanie projektu znacznie ułatwiło starania o dofinansowanie z „Polskiego Ładu” i uruchomienie procedur realizacji inwestycji.
Jeszcze raz składam serdeczne podziękowania za wsparcie w pozyskaniu pieniędzy na inwestycje drogowe z Rządowego Funduszu „Polski Ład” w kwocie 14 071 135 zł dla wszystkich parlamentarzystów PiS z ziemi radomskiej. - dodał Starosta.