Mapa powiatu Magnuszew Grabów nad Pilicą Głowaczów Kozienice Sieciechów Garbatka Letnisko Gniewoszów

Pismo przewodnie w sprawie szczepienia kotówPowiatowy Lekarz Weterynarii w Kozienicach informuje, że zgodnie z rozporządzeniem nr 49 Wojewody Mazowieckiego z dnia 31 grudnia 2021 r. zmieniającym rozporządzenie w sprawie zwalczania wścieklizny zwierząt na terenie powiatu otwockiego, mińskiego, garwolińskiego, kozienickiego, radomskiego, zwoleńskiego, wołomińskiego, miasta Radom i miasta stołecznego Warszawy (Dz. Urz. Woj. Maz. Z 2021 poz.12651) od 31 grudnia 2021 r., na obszarze zagrożonym wystąpieniem wścieklizny u zwierząt, obowiązuje nakaz szczepienia kotów przeciwko wściekliźnie.

Pierwsze szczepienie powinno być wykonane w terminie 30 dni od dnia ukończenia przez kota 3. miesiąca życia, a następnie nie rzadziej niż co 12 miesięcy od dnia ostatniego szczepienia. Obowiązek ten wynika z rozporządzenia Wojewody Mazowieckiego. Ponadto na wyżej wymienionym obszarze zagrożonym nakazuje się m. in. trzymanie psów na uwięzi lub na ogrodzonym terenie zamkniętym, a kotów w zamknięciu.

Zgodnie z rozporządzeniem określa się obszar zagrożony wścieklizną, obejmujący:

1. w mieście stołecznym Warszawa:
a. dzielnicę Wawer,
b. dzielnicę Wesoła,
c. dzielnicę Targówek: część dzielnicy ograniczona od zachodu ul. Radzymińską,
d. dzielnicę Rembertów,
e. dzielnicę Praga Południe,
f. dzielnicę Wilanów;

2. w powiecie mińskim:
a. gminy: Dębe Wielkie, Halinów, Mińsk Mazowiecki, Siennica, Stanisławów, Latowicz, Cegłów,
b. miasta: Halinów, Mińsk Mazowiecki, Sulejówek;

3. powiat otwocki;
4. powiat garwoliński;
5. powiat kozienicki;
6. powiat radomski;
7. miasto Radom;
8. powiat zwoleński;
9. powiat wołomiński.


Klauzula Informacyjnajak-załatwic-spraweformularze-do-pobraniazamowienia-pobliczne-zdpKonwencja ONZ o prawach osób niepełnosprawnychinterpelacje i zapytaniadarmowa pomoc prawnaPowiatowa Społeczna Rada ds. Osób Niepełnosprawnych Przeczytaj! Zanim Zarezerwujesz Wizytę w Wydziale Komunikacji internetowa rezerwacja kolejki bipportal mieszkańca

tvnp

biuletyn

teledysk

powiat kozienicki film

film promocyjny2

kozienicki

Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych