Mapa powiatu Magnuszew Grabów nad Pilicą Głowaczów Kozienice Sieciechów Garbatka Letnisko Gniewoszów

Bezpłatne badania przesiewowe dla mieszkańców Powiatu Kozienickiego - plakatStarostwo Powiatowe w Kozienicach w porozumieniu z Centrum Medycznym Mavit w Warszawie zaprasza Mieszkańców Powiatu Kozienickiego, po 70 roku życia, na bezpłatne badania przesiewowe w kierunku zaćmy.
Jeśli zauważyłeś u siebie objawy takie jak:
- nieostre / zamazane widzenie;
- poczucie zabrudzonych szkieł okularowych;
- blaknące / ciemniejące / żółknące kolory;
- zjawisko olśnienia / nadwrażliwości przy patrzeniu na źródło światła;
- podwójne widzenie - zgłoś się na badania przesiewowe.

 

 

I Termin badania - 25 czerwca br. w godz. 9.00-12.00 Warszawa Centrum Medyczne Mavit.
Starostwo Powiatowe zapewnia bezpłatny transport, zbiórka osób chętnych godz. 6.30 w dniu 25.06. br. przed budynkiem Starostwa Powiatowego w Kozienicach ul. Kochanowskiego 28, 26-900 Kozienice.

Zgłoszenia przyjmujemy do dnia 20 czerwca 2022 r. (poniedziałek) do godziny 13.00 pod numerem telefonu Wydziału Zdrowia Edukacji i Sportu (048) 611 73 22 lub (048) 611 73 20.

Do badań kwalifikują się tylko osoby, które ukończyły 70 lat i do tej pory nie przeszły operacji usunięcia zaćmy.

Po wizycie kwalifikacyjnej, będzie można umówić się na operację usunięcia zaćmy, o której zdecyduje pacjent i lekarz, po szczegółowych badaniach, bardzo dokładnej weryfikacji parametrów oka w celu wyliczenia indywidualnej mocy soczewki. Zabieg jest bezpłatny, finansowany przez NFZ. Termin zabiegu jest ustalany indywidualnie przez Centrum Medyczne Mavit dla każdego pacjenta.

Podczas zabiegu stosowane są jednorazowe zestawy chirurgiczne Custom-Pak® firmy Alcon, zapewniające najwyższą ochronę.


Klauzula Informacyjnajak-załatwic-spraweformularze-do-pobraniazamowienia-pobliczne-zdpKonwencja ONZ o prawach osób niepełnosprawnychinterpelacje i zapytaniadarmowa pomoc prawnaPowiatowa Społeczna Rada ds. Osób Niepełnosprawnych Przeczytaj! Zanim Zarezerwujesz Wizytę w Wydziale Komunikacji internetowa rezerwacja kolejki bipportal mieszkańca

tvnp

biuletyn

teledysk

powiat kozienicki film

film promocyjny2

kozienicki

Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych