Mapa powiatu Magnuszew Grabów nad Pilicą Głowaczów Kozienice Sieciechów Garbatka Letnisko Gniewoszów

SPECJALNY OŚRODEK SZKOLNO-WYCHOWAWCZY OD 1 WRZEŚNIA ZMIENI SIEDZIBĘ18 kwietnia w Starostwie Powiatowym w Kozienicach odbyła się LVIII Sesja Nadzwyczajna Rady Powiatu Kozienickiego VI kadencji.
Po otwarciu obrad i stwierdzeniu quorum, jednogłośnie podjęta została Uchwała nr 58/299/2023 Rady Powiatu Kozienickiego w sprawie zamiaru przekształcenia z dniem 1 września 2023 r. Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Opactwie poprzez zmianę siedziby z Opactwa na ul. Głowaczowską w Kozienicach.
20 kwietnia natomiast na terenie budowy nowej siedziby Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Kozienicach odbyło się posiedzenie wyjazdowe Komisji Oświaty, Kultury, Sportu, Turystyki i Promocji Rady Powiatu Kozienickiego. Celem posiedzenia była wizja lokalna inwestycji. Wzięli w nim udział Tomasz Trela – Przewodniczący Komisji, Małgorzata Siekut, Andrzej Jung i Emanuel Zawodnik – członkowie, a także Rafał Rajkowski Wicemarszałek Województwa Mazowieckiego, Krzysztof Wolski Starosta Powiatu Kozienickiego – inwestor, Tadeusz Wojtysiak firma Wojtpol Sp. j. – generalny wykonawca inwestycji, Anna Grzesik Dyrektor SOSW.
Wszyscy zebrani wyrazili podziw i uznanie, że w tak krótkim czasie udało się wybudować nowoczesny budynek, który już wkrótce zostanie wyposażony w sprzęt niezbędny do funkcjonowania placówki, a 1 września uczniowie rozpoczną w nim naukę.

Przypomnieć należy, iż budowa nowej siedziby Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Kozienicach rozpoczęła się 8 grudnia 2021 roku. Inwestorem jest Powiat Kozienicki. Nowo powstały budynek jest nowoczesny, w pełni ekologiczny: z pompą ciepła oraz panelami fotowoltaicznymi. Posiada dwie kondygnacje. Szkoła przeznaczona jest dla 100 uczniów i internat dla 60 osób. Obiekt podzielony jest na kilka obszarów: część szkoły, która zawiera sale dydaktyczne, administrację, zaplecze kuchenne ze stołówką, bibliotekę, świetlicę, salę gimnastyczną i zaplecze sanitarno-szatniowe; internat, w skład którego wejdą pokoje sypialne, świetlice, aneks kuchenny; część techniczna z hydrofornią. Całość przystosowana jest dla osób niepełnosprawnych. Szacunkowy koszt budowy wyniesie ok. 26 mln zł, z czego 16 mln pochodzi z dotacji z rezerwy Budżetu Państwa na lata 2022-2023, prawie 1 mln zł to dofinansowanie z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, a ok. 4 mln zł przekazał Powiatowi Samorząd Województwa Mazowieckiego. Pozostała kwota to środki własne Powiatu.

Zapraszamy do składania wniosków o przyjęcie do SOSW. Dokumenty do pobrania na stronie internetowej www.soswopactwo.pl w zakładce dokumenty dla rodziców.
Oferta edukacyjna.

Posiedzenie wyjazdowe Komisji Oświaty, Kultury, Sportu, Turystyki i Promocji Rady Powiatu KozienickiegoCelem posiedzenia była wizja lokalna inwestycji. Tomasz Trela – Przewodniczący Komisji, Małgorzata Siekut, Andrzej Jung i Emanuel Zawodnik – członkowie, a także Rafał Rajkowski Wicemarszałek Województwa Mazowieckiego, Krzysztof Wolski Starosta Powiatu Kozienickiego – inwestor, Tadeusz Wojtysiak firma Wojtpol Sp. j. – generalny wykonawca inwestycji, Anna Grzesik Dyrektor SOSW.Wszyscy zebrani wyrazili podziw i uznanie, że w tak krótkim czasie udało się wybudować nowoczesny budynek, który już wkrótce zostanie wyposażony w sprzęt niezbędny do funkcjonowania placówki