Mapa powiatu Magnuszew Grabów nad Pilicą Głowaczów Kozienice Sieciechów Garbatka Letnisko Gniewoszów

W związku ze stwierdzeniem wystąpienia ogniska wirusa grypy ptaków, podtypu H5N1 u padłych mew śmieszek i mewy siwej, na wyspie na rzece Wisła w gminie Magnuszew, w dniu 12 maja 2023 r. w Starostwie Powiatowym w Kozienicach odbyło się posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego zarządzonego w trybie alarmowym przez Starostę Pana Krzysztofa Wolskiego.
W posiedzeniu m.in. udział wzięli Powiatowy Lekarz weterynarii w Kozienicach - Pani Kamila Kowalczyk- Iwan, Komendant Powiatowy PSP - bryg. Kamil Bieńkowski, Komendant Powiatowy Policji – insp. Sławomir Rek, Kierownik Nadzoru Wodnego w Kozienicach – Pani Anna Gałązkiewicz, przedstawiciel Nadzoru Wodnego w Garwolinie oraz zaproszeni Wójtowie z terenu powiatu.
W trakcie spotkania przedstawiono informację nt. działań przeprowadzonych w związku z wykryciem martwych ptaków na wyspie na rzece Wisła na terenie gminy Magnuszew i omówiono działania, które należy podjąć w celu zminimalizowania ryzyka rozprzestrzeniania się choroby.
Szczególne podziękowania należy skierować do Wójta Gminy Magnuszew - Marka Drapały za profesjonalizm, szybką reakcję oraz zaangażowanie dzięki którym udało się sprawnie zebrać i zutylizować martwe mewy.