Mapa powiatu Magnuszew Grabów nad Pilicą Głowaczów Kozienice Sieciechów Garbatka Letnisko Gniewoszów

W ekologicznym spotkaniu oprócz społeczności ZS Nr 1 i ich rodzin wzięli także udział: Senator RP Stanisław Karczewski, Posłowie na Sejm RP: Marek Suski i Dariusz Bąk oraz Starosta Kozienicki Krzysztof Wolski2 czerwca na terenie Zespołu Szkół Nr 1 im. Legionów Polskich w Kozienicach odbył się Ekologiczny Piknik Rodzinny dla uczniów i pracowników szkoły, zatytułowany "Z przyrodą za pan brat".
W ekologicznym spotkaniu oprócz społeczności ZS Nr 1 i ich rodzin wzięli także udział: Senator RP Stanisław Karczewski, Posłowie na Sejm RP: Marek Suski i Dariusz Bąk oraz Starosta Kozienicki Krzysztof Wolski, którzy w swoich przemówieniach zgodnie podkreślali, iż imprezy promujące ekologię i zdrowy tryb życia w obecnych czasach są niezmiernie ważne i potrzebne. Pogratulowali również Dyrektor Annie Gollasch pomysłu, a młodzież zachęcali do proekologicznych zachowań.

Piknik stał się okazją do wręczenia nagrody dla uczennicy klasy 2f Wiktorii Cytryniak, która zajęła III miejsce w finale centralnym XXX Ogólnopolskiego Młodzieżowego Konkursu Krajobrazowego „Poznajemy Ojcowiznę”.
Po części oficjalnej wszyscy zaproszeni zostali do zwiedzenia stoisk tematycznych, m.in. Kozienickiego Parku Krajobrazowego, Enea Wytwarzanie, Kozienickiej Gospodarki Komunalnej, czy stoisk związanych z wiedzą z dziedziny szeroko rozumianej ekologii i postaw ekologicznych.
Patronat honorowy nad wydarzeniem objęła Minister Klimatu i Środowiska Anna Moskwa, natomiast dofinansowane zostało przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie.