Aktualności

Samorząd Województwa Mazowieckiego zaprasza właścicieli obiektów zabytkowych do wzięcia udziału w I edycji konkursu "Renowacja Roku Zabytków Mazowsza". Konkurs skierowany jest do posiadaczy obiektów nieruchomych wpisanych do rejestru zabytków i znajdujących się na terenie województwa mazowieckiego, przy których przeprowadzono prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowlane zakończone po 1 stycznia 2018 r.
Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 31 sierpnia br.
Więcej informacji na stronie internetowej https://mazovia.pl/pl/konkursy/renowacja-roku-zabytkow-mazowsza.html

Zachęcamy i zapraszamy wszystkich, którzy ukończyli 12 rok życia do zaszczepienia się przeciwko COVID-19 w Punkcie Szczepień Powszechnych w SP ZZOZ w Kozienicach, który pracuje:

• od poniedziałku do piątku w godzinach – 7:30 – 15:00.
Dodatkowo:
• w każdą środę do godziny – 18:00,
• oraz w soboty w godzinach – 12:00 – 16:00.

Na szczepienie do Punktu Szczepień Powszechnych w SP ZZOZ w Kozienicach można zapisać się osobiście oraz pod numerami telefonów: (48) 67 97 231 i (48) 67 97 157 w godzinach pracy Punktu Szczepień Powszechnych.

Więcej informacji na temat szczepień przeciwko Covid-19 na stronie:
 https://www.gov.pl/web/szczepimysie/szczepienie-przeciwko-covid-19

Zarząd Województwa Mazowieckiego zaprasza organizacje pozarządowe oraz podmioty wymienione w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie do udziału w pracach nad przygotowaniem projektu Rocznego programu współpracy województwa mazowieckiego z organizacjami pozarządowymi na 2022 rok, najważniejszego dokumentu wpływającego na zakres współpracy Samorządu Województwa Mazowieckiego z sektorem pozarządowym. Uwagi i propozycje do projektu można składać od 26 lipca do 8 sierpnia br.
Punktem wyjścia do pracy nad przyszłorocznym programem współpracy jest program obowiązujący w roku 2021. Jest on dostępny na stronie internetowej https://www.dialog.mazovia.pl/wspolpraca/program-wspolpracy

kamienwegielnyhospicjumkozienice6726 lipca w Kociołkach, na terenie byłej szkoły podstawowej odbyła się uroczystość podpisania aktu erekcyjnego i wmurowania kamienia węgielnego pod budowę siedziby Kozienickiego Hospicjum Stacjonarnego. W uroczystości wzięli udział m.in. Posłowie na Sejm RP: Agnieszka Górska, Anna Kwiecień, Andrzej Kosztowniak i Marek Suski, Starosta Kozienicki Krzysztof Wolski, Burmistrz Gminy Kozienice Piotr Kozłowski, Zastępca Burmistrza Dorota Stępień, Przewodniczący Rady Miejskiej Rafał Sucherman, Prezes Stowarzyszenia Kozienickiego Hospicjum im. Sługi Bożej Matki Kazimiery Gruszczyńskiej w Kozienicach ksiądz Tomasz Pastuszka. Uroczystość poprzedziła Msza Święta w kościele pw. Św. Krzyża w Kozienicach celebrowana przez Ks. Biskupa Marka Solarczyka Ordynariusza Diecezji Radomskiej.
Wstępne plany zakładają, iż Kozienickie Hospicjum będzie mogło przyjąć 15 osób leżących.

Fot. kozienice24.pl

kamienwegielnyhospicjumkozienice04kamienwegielnyhospicjumkozienice41kamienwegielnyhospicjumkozienice65

Wakacje to czas odpoczynku i zabawy. Korzystając z czasu wolnego nie zapominajmy jednak o Naszym bezpieczeństwie. Każdy z Nas musi zwracać uwagę na różne zagrożenia podczas wakacyjnego wypoczynku, aby po jego zakończeniu pozostały tylko dobre wspomnienia.
Będąc już na półmetku wakacji przypominamy o zachowaniu środków bezpieczeństwa, jak również informacjach, z jakimi warto zapoznać się w czasie wakacyjnego wypoczynku. Rodzicom i dzieciom wyjeżdżającym na wakacje polecamy opracowany przez MEN „Poradnik bezpiecznego wypoczynku” dostępny na stronie internetowej ministerstwa (bezpośredni link https://men.gov.pl/strony/bezpieczny-wypoczynek-poradnik-men-dla-rodzicow-i-opiekunow.html).
Poniżej do pobrania udostępniamy również Poradniki Komendy Wojewódzkiej Policji z siedzibą w Radomiu dla dzieci i młodzieży na temat podstawowych zasad bezpieczeństwa.
W nieprzewidzianych i stresujących sytuacjach, nie licz na swoją pamięć. Zapisz w telefonie podstawowe numery telefonów alarmowych:
999 – Pogotowie Ratunkowe
998 – Straż Pożarna
997 – Policja
986 – Straż miejska
112 – numer alarmowy dla telefonów komórkowych
Pamiętaj!
Nie wahaj się zadzwonić po pomoc, szczególnie kiedy ktoś zachowuje się w sposób nietypowy, agresywny, jest pobudzony i swoim zachowaniem może zagrażać sobie lub innym!
Życzymy Wam cudownych, niezapomnianych, pełnych wrażeń i nowych doświadczeń, a przede wszystkim bezpiecznych wakacji!

Sporządziła:
Magdalena Kowalska

ulotka - Patent na bezpieczne wakacje

poradnik - Berzpieczne wakacje

Podpisanie umowy dotyczącej dotacji na zakup urządzeń łączności radiowej dla Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Kozienicach

22 lipca 2021 roku została podpisana umowa pomiędzy Wojewodą Mazowieckim a Powiatem Kozienickim na dotację celową z budżetu państwa w wysokości 17 000 zł dla Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Kozienicach. Środki te przeznaczone zostaną na sfinansowanie zadania pod nazwą „Zakup i instalacja urządzeń niezbędnych do zapewnienia cyfrowej łączności radiowej dla potrzeb szpitalnych oddziałów ratunkowych na terenie województwa mazowieckiego”, co przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa na terenie naszego powiatu.
W imieniu Zarządu Powiatu umowę podpisali: Starosta – Krzysztof Wolski, Wicestarosta - Małgorzata Bebelska i Skarbnik Powiatu – Kamil Banaś.

Sporządziła:
Magdalena Kowalska

KGW II Przegląd 125 lipca w Głowaczowie odbył się II Przegląd Kół Gospodyń Wiejskich Ziemi Kozienickiej. W tegorocznej edycji przedsięwzięcia zaprezentowały się 22 podmioty, w tym: 16 Kół Gospodyń Wiejskich, 5 Stowarzyszeń i 1 Klub Seniora, które wzięły udział w trzech konkursach obowiązkowych: na najładniejsze stoisko KGW, kulinarnym – „kurczak na stole nie tylko w rosole" oraz konkursie na najciekawszy występ artystyczny. 10-osobowe jury złożone z przedstawicieli gmin powiatu, współorganizatorów wydarzenia oraz zaproszonych gości, zdecydowało, iż pierwsze miejsce i bon o wartości 2 000 zł otrzyma KGW w Świerżach Górnych, drugie miejsce i bon o wartości 1 500 zł trafił do KGW "Marianianki"w Marianowie, natomiast trzecie miejsce i bon o wartości 1 000 zł przyznano Członkiniom KGW w Chmielewie. W dodatkowym konkursie "Ciasto owocowe" przyznano pięć nagród, a najsmaczniejsze okazało się ciasto pań z KGW w Oleksowie. Fundatorem nagród głównych oraz pięciu wyróżnień w konkursach obowiązkowych był Związek Gmin Ziemi Kozienickiej, natomiast nagrody w konkursie dodatkowym ufundowało Stowarzyszenie LGD "Puszcza Kozienicka" – organizatorzy wydarzenia.
Wśród zgromadzonych tego dnia znaleźli się m.in. Krzysztof Wolski Starosta Powiatu Kozienickiego, Piotr Kozłowski Przewodniczący Zgromadzenia Związku Gmin Ziemi Kozienickiej, Burmistrz Gminy Kozienice, Irena Bielawska Prezes Stowarzyszenia LGD "Puszcza Kozienicka", Hubert Czubaj Wójt Gminy Głowaczów, wójtowie i przedstawiciele władz pozostałych Gmin Powiatu oraz licznie zebrani mieszkańcy gminy Głowaczów i całego Powiatu Kozienickiego.

KGW II Przegląd 2KGW II Przegląd 3KGW II Przegląd 4

Dni Gminy GłowaczówDnia 1 sierpnia 2021 r. od godz. 14:00 Wójt Gminy Głowaczów oraz Rada Gminy Głowaczów zaprasza na Dni Gminy Głowaczów

Program:
- I półfinał Pucharu Wójta
- II półfinał Pucharu Wójta
- mecze pokazowe drużyn młodzieżowych
- mecz o III miejsce Pucharu Wójta
- mecze pokazowe drużyn młodzieżowych
- finał Pucharu Wójta
- rozdanie nagród
- zabawa taneczna
- gwiazda wieczoru zespół DEJW

Plakat VI SPotkanie na PrzyczółkuDnia 1 sierpnia 2021 r. w Gminie Magnuszew
odbędą się uroczystości związane z upamiętnieniem walk
o Przyczółek Warecko - Magnuszewski
Miejsce Magnuszew


PROGRAM:
10:00 - Magnuszew
Uroczyste odsłonięcie i poświęcenie pomnika
11:30 - Skansen Bojowy w Mniszewie
Oficjalne uroczystości
12:30 - Skansen Bojowy w Mniszewie
Piknik Militarny

dofinansowanie DPS w KozienicachPowiat Kozienicki z siedzibą w 26-900 Kozienice, przy ul. Jana Kochanowskiego 28,
NIP: 8121907683, REGON 670223155 prowadzącym Dom Pomocy Społecznej im. Kazimiery Gruszczyńskiej w Kozienicach, ul. Lubelska 50, 26-900 Kozienice]
współrealizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich
„Zapewnienie bezpieczeństwa i opieki pacjentom oraz personelowi zakładów opiekuńczo-leczniczych, domów pomocy społecznej, zakładów pielęgnacyjno-opiekuńczych i hospicjów na czas Covid-19”.
Dofinansowanie projektu: 79.990,36 zł
Łączna wysokość grantu: 79.990,36zł
W tym:
-Ze środków europejskich 84,17% wydatków kwalifikowanych Projektu
w kwocie: 67.327,89 PLN
-Ze środków dotacji celowej 15,83% wydatków kwalifikowanych Projektu
w kwocie: 12.662,47 PLN

Klauzula Informacyjnajak-załatwic-spraweformularze-do-pobraniazamowienia-pobliczne-zdpKonwencja ONZ o prawach osób niepełnosprawnychinterpelacje i zapytaniadarmowa pomoc prawnaPowiatowa Społeczna Rada ds. Osób Niepełnosprawnych Przeczytaj! Zanim Zarezerwujesz Wizytę w Wydziale Komunikacji internetowa rezerwacja kolejki bipportal mieszkańca

tvnp

biuletyn

teledysk

powiat kozienicki film

film promocyjny2

kozienicki

Kalendarium

25.07.2021
II Przegląd Kół Gospodyń Wiejskich Ziemi Kozienickiej
Gminy Głowaczów na Stadionie sportowym ul. Kozienicka 7A
01.08.2021 01.08 2021
VI SPOTKANIE NA PRZYCZÓŁKU
Magnuszew
01.08.2021
DNI GMINY GŁOWACZÓW
Stadion sportowy ul. Kozienicka 7A, Głowaczów
08.08.2021
77. Rocznica Bitwy pod Studziankami
Studzianki Pancerne

Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych