Kalendarz wydarzeń

Ogólnopolski Konkurs Recytatorski
Wtorek, 10 Marzec 2020, 10:00

Szanowni Państwo!

Już od 65 lat realizowany jest w całym kraju Ogólnopolski Konkurs Recytatorski. Obejmuje on swoim zasięgiem uczniów szkół ponadpodstawowych i dorosłych. Celem konkursu jest zachęcenie uczestników do poszukiwań ciekawych utworów poetyckich i prozy, szukania własnej interpretacji.

Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka, jak co roku, jest organizatorem eliminacji środowiskowych i powiatowych tego konkursu i serdecznie zachęca do udziału w nim utalentowaną młodzież szkół średnich.

Eliminacje środowiskowe odbędą się dnia 10 marca 2020 r. od godz. 10.00, zaś eliminacje powiatowe dnia 17 marca 2020 r. od godz. 10.00, w sali kameralnej Centrum Kulturalno-Artystycznego w Kozienicach (ul. Warszawska 29).

Recytatorzy mogą wziąć udział w czterech oddzielnych turniejach:

w turnieju recytatorskim,
w turnieju „Wywiedzione ze słowa”,
w turnieju teatrów jednego aktora,
w turnieju poezji śpiewanej.

Warunkiem udziału jest przygotowanie materiału do prezentacji określonego w regulaminie, czytelne wypełnienie karty zgłoszenia, oddzielnej dla każdego recytatora, odpowiedniej dla turnieju (LITERY DRUKOWANE) i dostarczenie jej do punktu informacji Centrum Kulturalno-Artystycznego w Kozienicach (ul. Warszawska 29) do dnia 28 lutego 2020 r. Po tym terminie karty nie będą przyjmowane.

Kartę można również przesłać e-mailem na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. w tym samym terminie. Odebranie karty przesłanej e-mailem zostanie potwierdzone.

Osoba do kontaktu: Halina Koryńska – instruktor KDK, tel. 48 611 07 50 wew. 125.