Pomoc konsumencka

Bezpłatne informacje i porady konsumenckie są udzielane przez Powiatowego Rzecznika Konsumentów do odwołania telefonicznie pod numerem 48 611 73 12 w poniedziałek w godzinach 9 - 15.30, wtorek 9.00 - 15.30, czwartek 8 - 15.00 i drogą e-mailową pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Wizyta osobista w Starostwie u Powiatowego Rzecznika Konsumentów jest możliwa wyłącznie po telefonicznym uzgodnieniu z Rzecznikiem.

Powiatowy Rzecznik Konsumentów od 16 stycznia do odwołania przyjmuje w każdy poniedziałek w godz. 9.00 - 15.30, każdy wtorek w godz. 9.00 - 15.30 oraz w każdy czwartek w godz. 8.00 - 15.00. W pokoju nr 15, I piętro budynku Starostwa Powiatowego przy ul. Kochanowskiego 28. Tel. 48 611 73 12, faks 48 611 73 17. Pomoc w zakresie spraw konsumenckich jest nieodpłatna.

 

RODO – KLAUZULA INFORMACYJNA DLA KONSUMENTÓW

 

PRZED WAKACJAMI – CO WARTO WIEDZIEĆ?

 

Protokół przyjęcia skargi - wniosku

Zgłoszenie reklamacyjne wad towaru/usługi

 

Z Rzecznikem można się również kontaktować pocztą elektoniczną:

 

Kompetencje Powiatowego Rzecznika Konsumentów

Informacje dla konsumentów

 

Rzecznik świadczy pomoc wyłącznie mieszkańcom powiatu kozienickiego - konsumentom, którymi w rozumieniu przepisu Art. 221 KC są osoby fizycze dokonujące czynności prawnych nie związanych bezpośrednio z ich działalnoscią gospodarczą lub zawodową.

 

ABC KONSUMENTA - umowa sprzedaży

Dyżury rzeczoznawców

 

INFOLINIA KONSUMENCKA BEZPŁATNY TELEFON  0 800 889 866

Zanim zadzwonisz, przygotuj wszystkie dokumenty związane ze sprawą:

 

  • dowód sprzedaży (paragon, rachunek, fakturę)
  • umowę (jeśli dotyczy)
  • kartę gwaranyjną (jeśli dotyczy)

 

Masz problem i nie wiesz, gdzie szukać porady? Nie wiesz jak skutecznie złożyć reklamację w sklepie? Chcesz zwrócić towar, rozwiązać umowę z usługodawcą lub dowiedzieć się jak skutecznie dochodzić swoich praw? Zapytaj ekspertów, wysyłając e-mail na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., otrzymasz bezpłatną poradę prawną.

 

koperta

 Projekt finansowany jest ze środków Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

 

Informacje dla konsumentów, bezpłatne porady:

Rzecznicy konsumentów dla konsumentów ze swoich powiatów adresy na stronie www.uokik.gov.pl
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Federacja Konsumentów
Stowarzyszenie Konsumentów Polskich
Europejskie Centrum Konsumeckie dla umów transgranicznych