Logo Powiatu Kozienickiego

I GALA NAGRODY „ZYGMUNT”

I GALA NAGRODY „ZYGMUNT”

1 stycznia w sali koncertowo-kinowej Centrum Kulturalno-Artystycznego w Kozienicach odbyła się I Gala Nagrody „Zygmunt”, w której wzięli udział m.in. Wicestarosta Powiatu Kozienickiego Joanna Czechyra, Burmistrz Gminy Kozienice Mariusz Prawda, Zastępca Burmistrza ds. Technicznych Igor Czerwiński, Przewodniczący Rady Miejskiej w Kozienicach Krzysztof Zając, członkowie Towarzystwa Miłośników Ziemi Kozienickiej, a także mieszkańcy.

Oficjalnego otwarcia Gali dokonał Przewodniczący Kapituły Nagrody „Zygmunt”, Wiceprzewodniczący Zarządu Towarzystwa Miłośników Ziemi Kozienickiej Dariusz Szewc, po czym przedstawiono nominowanych w kategorii: mecenat na rzecz kultury, sztuki i nauki. Wśród nominowanych znaleźli się: Klinika Dental Quality, Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka, Nadleśnictwo Kozienice – Lasy Państwowe, firma Obory Sp. z o.o. Laureatem Dyplomu Honorowego Nagrody Zygmunt w tej kategorii została firma Obory Sp. z o.o. Dyplom z rąk Przewodniczącego Zarządu Towarzystwa Miłośników Ziemi Kozienickiej Lecha Wiśniewskiego odebrał Prezes firmy Jerzy Olizarowski. Kolejnym punktem Gali było przedstawienie nominowanych w kategorii: osoba szczególnie zasłużona w dziedzinie kultury, sztuki i nauki. Wśród nominowanych w tej kategorii byli: Roma Ambroziewicz-Owsińska, Zofia Kucharska, Janina Kuśmierczyk, Bogusław Lustyk, Stefan Siek oraz Maria Wasińska. Decyzją Kapituły zwycięzcą została poetka ludowa Zofia Kucharska i to ona z rąk Przewodniczącego TMZK Lecha Wiśniewskiego otrzymała ważącą niemal 4 kg statuetkę „Zygmunt”.

Podczas wydarzenia wszyscy nominowani otrzymali fotogramy miniatury Lukasa Cranacha Młodszego, która przedstawia króla Zygmunta I Starego oraz medale okolicznościowe wydane z okazji Jubileuszu 475-lecia Miasta Kozienice.

Uroczysta Gala była doskonałą okazją do złożenia gratulacji i wyrażenia uznania dla osób, które zdobyły nagrody w poszczególnych dziedzinach.

Na zakończenie wszyscy zebrani zaproszeni zostali do wspólnego zdjęcia oraz na okolicznościowy tort z okazji 558. rocznicy urodzin Zygmunta I Starego. Nie zabrakło również toastu noworocznego.

Galę poprowadziła członkini Zarządu TMZK Elżbieta Czapla, oprawę muzyczną z kolei zapewnił zespół Molto Bene z Zespołu Szkół Muzycznych im. Oskara Kolberga w Radomiu.

Organizatorem I Gali Nagrody „Zygmunt” było Towarzystwo Miłośników Ziemi Kozienickiej.

Nagroda Honorowa „Zygmunt” została ustanowiona przez Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Towarzystwa Miłośników Ziemi Kozienickiej. Nazwa nagrody odnosi się do króla Zygmunta I Starego – władcy Polski, który urodził się w Kozienicach. Statuetka ma formę miniatury pomnika, który upamiętnia to wydarzenie i zlokalizowany jest na terenie Zespołu Pałacowo-Parkowego w Kozienicach.

O tę wyjątkową statuetkę mogą starać się osoby i instytucje zasłużone dla lokalnej kultury, sztuki, nauki oraz sprawujące mecenat nad nimi. Kandydatów, za pomocą specjalnych formularzy, zgłaszali mieszkańcy ziemi kozienickiej. Na podstawie ich zgłoszeń 5-osobowa kapituła wybrała osoby nominowane oraz laureatów nagrody.

Galeria zdjęć

I GALA NAGRODY „ZYGMUNT” 29 I GALA NAGRODY „ZYGMUNT” 28 I GALA NAGRODY „ZYGMUNT” 27 I GALA NAGRODY „ZYGMUNT” 26 I GALA NAGRODY „ZYGMUNT” 25 I GALA NAGRODY „ZYGMUNT” 24 I GALA NAGRODY „ZYGMUNT” 23 I GALA NAGRODY „ZYGMUNT” 22 I GALA NAGRODY „ZYGMUNT” 21 I GALA NAGRODY „ZYGMUNT” 20 I GALA NAGRODY „ZYGMUNT” 19 I GALA NAGRODY „ZYGMUNT” 18 I GALA NAGRODY „ZYGMUNT” 17 I GALA NAGRODY „ZYGMUNT” 16 I GALA NAGRODY „ZYGMUNT” 15 I GALA NAGRODY „ZYGMUNT” 14 I GALA NAGRODY „ZYGMUNT” 13 I GALA NAGRODY „ZYGMUNT” 12 I GALA NAGRODY „ZYGMUNT” 11 I GALA NAGRODY „ZYGMUNT” 10 I GALA NAGRODY „ZYGMUNT” 9 I GALA NAGRODY „ZYGMUNT” 8 I GALA NAGRODY „ZYGMUNT” 7 I GALA NAGRODY „ZYGMUNT” 6 I GALA NAGRODY „ZYGMUNT” 5 I GALA NAGRODY „ZYGMUNT” 4 I GALA NAGRODY „ZYGMUNT” 3 I GALA NAGRODY „ZYGMUNT” 2 I GALA NAGRODY „ZYGMUNT” 1
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności